نوار های آبیاری تیپ – شرکت پارس پلی اتیلن جنوبی

نوار های آبیاری تیپ

نوارآبیاری تیپ (Tape) نوعی از لوله های دریپ دار مخصوص آبیاری قطره ای است که برای کشت های ردیفی و متراکم مانند صیفی جات، گیاهان ردیفی گلخانه ای مثل خیار، هندوانه، گوجه فرنگی، سیب زمینی و.. بسیار مناسب است. این نوارها قادر به آبرسانی خاک به صورت روسطح و زیرسطح با عمق کم بوده و علاوه بر آبرسانی مناسب، مصرف آب بسیار بهینه ای دارد.

نوارهای تیپ (Tape) از جنس پلی اتیلن بوده و براساس استاندارد ملی ایران 6775:isiri تولید می شوند و هر کلاف آن 1000 متر است. این نوارها بر خلاف سایر لوله ها، نرم و بسیار انعطاف پذیر است که هنگام ورود آب پر و حجیم شده و پس از پایان آبیاری مجدداً مسطح می شود.

از نوارهای تیپ ضخیم تر برای آبیاری زیرسطح و از نوارهای نازکتر برای آبیاری سطحی استفاده می شود که برای انواع کشتهای ردیفی و فصلی مناسب هستند. این نوارها در اکثر زمینها و جالیزها به صورت باز و گلخانه ای قابل استفاده است. حمل و نقل و نصب آن بسیار آسان است. قابلیت نصب بر روی خاک، زیر خاک و حتی معلق را داشته و برای اتصالات آن از قطعات ساده استاندارد استفاده می شود همچنین در مقابل نور آفتاب و کودهای شیمیایی مقاوم و بدون واکنش هستند.

نوارهای آبیاری با فواصل روزنه ای 10، 15، 20و 30 سانتی متری، با میزان آبدهی متفاوت در شرکت پارس پلی اتیلن جنوبی تولید می شود.